Блестящ "Рен" нанесе тежък удар по "Арсенал" (ВИДЕО)

Червен картон през първото полувреме прекърши "артилеристите"

"Рен" взе солиден аванс срещу "Арсенал" след първия мач от осминафиналите на Лига Европа между двата тима. Френският отбор спечели с 3-1 на свой терен, след като изигра едно изключително силно второ полувреме.

Началото на мача въобще не вещаеше подобен развой. "Арсенал" поведе с 1-0 с гол на Алекс Иуоби още в третата минута, а в следващите действия създаде още няколко шанса да вкара втори гол във френската врата.

След малко повече от половин час игра "Рен" започна да играе по-смислено и създаде работа на Петр Чех. В рамките на 7 минути защитникът на гостите Сократис Папастатопулос си изкара 2 жълти картона и отборът му остана с човек по-малко.

Още при свободния удар след червения картон "Рен" успя да изравни. Първият удар на Бенжамен Берижо срещна стената, но при добавката той почти скъса мрежата на Петр Чех.

През втората част домакините атакуваха много нахъсано и, макар и със солидна доза късмет, вкараха втори гол. Центриране от аутлинията се отклони в бедрото на Начо Монреал и нахлу във вратата на "Арсенал".

В заключителните минути перфектна контраатака на "Рен" донесе и трети гол за "червено-черните". Той бе вкаран от Исмаила Сар, който направи реванша изключително сложен за отбора на "Арсенал".

Двата отбора се срещат отново идния четвъртък в Лондон.