Боряна Калейн спечели многобоя на държавното първенство

Тя триумфира за втора поредна година

БФХГ

За втора поредна година Боряна Калейн спечели многобоя при жените на държавното първенство по художествена гимнастика, което се провежда в София. Тя триумфира с общ резултат 97,050 точки и отново стана носителка на трофея "Мария Гигова", връчен ѝ лично от трикратната световна шампионка.

Калейн изигра без грешка съчетанията си с обръч (25,600), топка (25,400) и бухалки (25,300). Гимнастичката на "Левски Триадица" допусна леки неточности в изпълнението си с лента и получи оценка 20,750.

Снимка: БФХГ

На второ място остана Татяна Воложанина от клуб "Левски Илиана". Тя излезе на килима с лека контузия, като успя да завоюва сбор от 96,350 точки.

Победителката от 2018 г. Катрин Тасева ("Левски Илиана") остана трета с общ резултат 91,400 точки.

В топ осем са още Вая Драганова ("Левски Триадица") с 87,150 точки, Валерия Ватова ("Тракия") с 86,900 точки, Катрин Цонева ("Левски Илиана") с 82,950 точки, Рейчъл Стоянов ("Левски") с 82,150 точки и Леонор Божанова ("Левски") с 82,100 точки.

Утре (30 август) държавното първенство завършва с финалите на отделните уреди при девойки старша възраст и жени.