Борусия си запази място на финала за Купата на Германия

Класическо 3-0 срещу Херта насред Берлин

Отборът на Борусия Дортмунд се класира за финала на Купата на Германия след категорична победа с 3-0 над Херта пред около 76 хиляди зрители на "Олимпиащадион" в Берлин.

Головете за тима на старши треньора Томас Тухел отбелязаха Гонсало Кастро в 21-вата минута, Марко Ройс в 75-ата и Хенрик Мхитарян в 83-ата.

През целия двубой гостите от Дортмунд владееха събитията на терена, въпреки липсата на лидера в атаката на тима Пиер-Емерик Обамеянг, който е контузен.

Херта от своя страна не създаде много чисти положения, като най-изгодното може би беше на Йенс Хегелер в края на първото полувреме, когато атакуващият халф не успя да преодолее стражът на Борусия Роман Бюрки.

Дортмундци достигнаха финала на турнира и през миналата година, когато загубиха от Волфсбург с 1-3. Този сезон на последното стъпало преди трофея Борусия ще срещне големия съперник Байерн Мюнхен, след като Байерн победи с 2-0 Вердер Бремен в другия полуфинал.