"Ботев" обърна "Левски" за три минути, рекордна загуба за "сините"

"Канарчетата" спечелиха гостуването си на столичния тим за първи път от 24 години

"Ботев" Пловдив победи "Левски" като гост за първи път от 24 години. "Канарчетата" спечелиха с 2:1 и нанесоха рекордно седмо поражение на "сините" у дома през този сезон.

За последно "жълто-черните" побеждават столичани на техен терен през 1997 година.

Срещата се оказа без значение, тъй като по-рано днес "Черно море" победи "Царско село" с 1:0 и си гарантира седмото място в класирането, даващо право на бараж за участие в европейските турнири през следващия сезон.

Срещата започна отлично за домакините, които поведоха още в 3-ата минута след попадение на Живко Атанасов.

"Канарчетата" показаха страхотна ефективност в началото на втората част и с два гола на Емануел Току в рамките на три минути, стигнаха до крайния успех.

Победата е първа за "канарчетата" в последните седем мача.