"Ботев" Пд и "Славия" не се победиха, Стивън Петков с нов гол

1:1 в първия мач от 15-ия кръг на шампионата

"Ботев" Пловдив и "Славия" завършиха наравно 1:1 в откриващия мач от 15-ия кръг на Първа лига. Стивън Петков отново се оказа "златната" резерва за "жълто-черните", изравнявайки резултата за 1:1 в 65-ата минута. Преди това през първата част Иван Минчев се разписа за "белите" в 26-ата минута. В края на срещата за втори жълт картон бе изгонен защитникът на "канарчетата" Пламен Димов, а за гостите същата съдба сполетя Емил Мартинов.

Домакините започнаха по-активно и в 4-ата минута Дуде Ндонгала изведе Филипе Бризола на удобна позиция, но бразилецът прати топката в аут. В 14-ата минута Радослав Терзиев отправи неточен удар към вратата на съперника.

"Белите" отвърнаха с опасна атака в 14-ата минута, при която Галин Иванов изведе Ивайло Димитров на удобна позиция, който падна в наказателно поле, след като в краката му се хвърли защитника на "жълто-черните" Пламен Димов. Футболистите на "Славия" поискаха дузпа, но съдията Ивайло Стоянов прецени, че нарушения няма. Три минути по-късно Стефан Велев стреля, но Иван Чворович хвана топката.

В 26-ата минута Емануел Мба намери съотборника си Иван Минчев пред дъгата на наказателното поле на "канарчетата", който с премерен удар откри резултата за 0:1.

Четири минути по-късно при атака на домакините Дуде Ндонгала падна в наказателното поле на гостите след сблъсък с противников играч, реферът даде сигнал играта да продължи, топката попадна във Филипе Бризола, който стреля, но Антониос Стергиакис хвана топката.

Секунди преди почивката Тодор Неделев стреля от 40 метра, но стражът на "белите" изби.

Домакините натиснаха в началото на второто полувреме. В 48-ата минута Тодор Неделев изпълни пряк свободен удар, но стражът на "Славия" улови топката. Четири минути по-късно Тодор Неделев отново пробва рефлекса на Стергиакис, който отново запази вратата си.

В 54-ата минута Фернандо Виана от 3 метра отправи удар, стражът на гостите боксира топката, която попадна в Дуде Ндонгала, но той не успя да стреля.

Старши треньорът на "Ботев" Николай Киров пусна като последна смяна Стивън Петков, който отново се оказа "златната резерва" за тима. Нападателят изравни резултата за 1:1 в 65-ата минута с първото си докосване на топката след по-малко от минута на терена.

В 81-ата минута Алваро Юлиано отправи коварен удар, но топката мина над вратата на противника. Две минути по-късно Филипе Бризола стреля, но Антониос Стергиакис изби топката.

Двата отбора доиграха последните минути на двубоя с човек по-малко. Най-напред в 88-ата минута за втори жълт картон изгонен Пламен Димов от домакините, а след две минути Емил Мартинов от гостите.

Секунди преди последния съдийски сигнал Владислав Узунов пропусна да вкара гол от чиста позиция и да поднесе победата на "Славия".

Съставите

"Ботев": Иван Чворович, Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Пламен Димов, Йордан Минев (56- Лазар Марин), Меледже Омнебес (46- Алваро Юлиано), Филипе Бризола, Серкан Юсеин (64- Стивън Петков), Тодор Неделев, Дуде Ндонгала, Фернандо Виана

"Славия": Антониос Стергиакис, Юлис Ндонг, Емил Мартинов, Емануел Мба (90- Калоян Кръстев), Ивайло Димитров, Иван Минчев (82- Владислав Узунов), Костадин Велков, Стефан Велев (67- Славчо Шоколаров), Галин Иванов, Омар Абуд, Андреа Христов.