Неделев с гол при загуба на Ботев

"Канарчетата" отстъпиха с 1:3 от Черноморец (Одеса)

Отборът на Ботев (Пловдив) загуби с 1:3 от Черноморец (Одеса) в предпоследната си контролна среща от лагера на тима в Турция.

Единственото попадение за „жълто-черните” вкара Тодор Неделев, който се разписа в 9-ата минута. Това е втори гол за футболиста след завръщането му в пловдивския гранд.

До края на първата част липсваха голови положения. На почивката Николай Костов направи три промени, като "канарчетата" започнаха да играят още по-добре. Тодор Неделев бе изведен отлично от Нелсън в 57-ата минута сам срещу Безруч, но осмицата вместо да вкара за 2:0 стреля в аут. По-добрата игра на пловдивчани продължи, но груба грешка на Галев в 72-ата минута позволи на украинците да изравнят.

Ботев опита всичко, за да вкара втори гол, но след нови две грешки в защита на "жълто-черните", Матеус вкара две попадения между 88-ата и 90-ата минути и нанесе трета загуба на Ботев.

Досега в предсезонната си подготовка играчите на Николай Костов записаха една победа, три поражения и едно равенство.