"Ботев" Пловдив записа четвърти успех и влезе в шестицата

"Жълто-черните" победиха "Верея" с 2:1

"Ботев" Пловдив победи трудно "Верея" с 2:1 като гост и намери място в топ 6 в класирането на Първа лига.

Тодор Неделев от дузпа и Лъчезар Балтанов бяха точни за "Ботев" през първото полувреме, а автогол на Димитър Пиргов върна интригата в мача и тя се запази до последния съдийски сигнал.

С успеха "Ботев" измести "Славия" от шестото място, но "белите" може да се върнат на тази позиция при победа над "Ботев" Враца в последния мач от кръга утре.

"Ботев" Пловдив поведе с гол от дузпа на щатния изпълнител Тодор Неделев в 24-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Денис Василиев.

В 33-ата минута пловдивчани удвоиха аванса си след гол на Лъчезар Балтанов, който реализира с глава след центриране на Неделев.

Веднага след почивката Афонсо пропусна чиста ситуация да реши мача в полза на "Ботев", след като не успя да намери рамката на вратата с удар отблизо.

"Верея" намали изоставането си в 56-ата минута. Антон Огнянов стреля по диагонала, а Димитър Пиргов засече топката в собствената си мрежа.

В 75-ата минута Лъчезар Балтанов от "Ботев" можеше да реши мача, след като майсторски се освободи от защитник на "Верея", но стреля над напречната греда.

Съставите

"Верея": 27. Георгиев, 21. Запрянов, 3. Коуроупис, 15. Весилиев, 6. Иванов, 16. Малек, 88. Тевия, 24. Диара, 8. Станчев, 10. Огнянов, 11. Вушорович

"Ботев": 22. Кайзер, 2. Соуза, 3. Пиргов, 6. Ничев, 23. Минев, 10. Юсеин, 17. Балтанов, 8. Неделев, 93. Афонсо, 39. Вутов, 20. Петков