"Ботев" победи "Славия" за първи успех в първенството

"Канарчетата" с трудно 3:2 в "Коматево"

"Ботев" Пловдив с първа победа от началото на сезона. "Жълто-черните" надиграха трудно с 3:2 "Славия" и се изкачиха до четвърто място в класирането на Първа професионална лига. Поражението пък изпрати столичани на последното място в първенството.

"Белите" поведоха в 15-ата минута чрез Сердер Сердеров. Въпреки по-добрата си игра гостите допуснаха изравняване в 38-ата минута. Иван Стоянов намери на чиста позиция Тодор Неделев, който направи 1:1.

"Ботев" започна силно второто полувреме и в 47-ата минута стигна до нов гол. Негов автор бе Жоао Пауло.

В 52-ата "Славия" остана с човек по-малко. В рамките на две минути Буров си изкара два жълти картони и бе изгонен от игра.

В 64-ата минута "Ботев" получи правото да изпълни дузпа, която бе реализирана от Неделев - 3:1.

Няколко минути по-късно "белите" останаха да доиграват мача с 9 души. Вратарят Марио Кирев удари с топката едно от децата, които ги подават и бе изгонен заради това.

Малко преди края на срещата съдията отсъди дузпа и за "Славия". Точен от бялата точка бе Ивайло Димитров.

Срещата в "Коматево" приключи с победа 3:2 за домакините от "Ботев".