Ботев победи Верея с 4:0 в контрола

"Канарчетата" представиха тима за новия сезон

Ботев (Пловдив) победи с 4:0 новака в Първа професионална лига Верея в контролна среща. С този мач "канарчетата" представиха официално отбора за новия сезон.

Ботев откри резултата в 8-ата минута чрез Иван Стоянов, който бе изведен на чиста позиция от Тодор Неделев. Опитният нападател на "канарчетата" стреля, топката се отби в страничната греда и влезе във вратата на съперника.

Наско Милев отбеляза втория гол за "жълто-черните" в 16-ата минута, вкарвайки топката с глава във вратата на противника, след центриране от ъглов удар. Пет минути по-късно Светослав Диков от "Верея' стреля силно отдалеч, но топката излезе в аут.

В 37-ата минута футболистите на треньора Николай Костов отбелязаха третия гол в мача. Автор на попадението бе Жоао Паоло.

В 69-ата минута Иван Стоянов оформи крайното 4:0.

Следващата седмица започва новото футболно първенство на България, а още в първия кръг Ботев ще се изправи срещу градския си съперник Локомотив. Мачът ще бъде на 30 юли (събота) на стадион "Лазур" в Бургас.