"Ботев" победи "Славия" за едно полувреме

Рутинна победа за пловдивчани

"Ботев" Пловдив записа рутинна победа с 3:1 срещу "Славия" в последния кръг от група "А" на втората осмица на Първа лига. По този начин пловдивчани остават втори в подреждането с 44 точки и ще срещнат "Пирин" за място в евротурнирите. "Славия" пък със сигурност ще срещне "Локомотив" Горна Оряховица в плейофа за оцеляване в елита.

Домакините вкараха три попадения още до 39-ата минута и в голяма степен убиха интригата в мача. Първо Филипе Бризола бе точен в 7-ата минута след удар в горния ляв ъгъл на Антониос Стергиакис.

Малко по-късно младият гръцки вратар на "Славия" получи неприятна контузия и бе заменен принудително от резервата Марио Кирев.

В 15-ата минута "канарчетата" удвоиха преднината си благодарение на Фернандо Виана, който се разписа с красив удар извън границата на наказателното поле.

В 39-ата минута груба грешка на появилия се като резерва Марио Кирев позволи на Омар Косоко да отбележи за 3:0.

В 68-ата минута Радослав Апостолов вкара почетното попадение за "Славия".