"Ботев" Враца разнищи "Етър" за победа №4

Тимът на Антони Здравков вече е седми в Първа лига

"Ботев" Враца записа четвъртата си победа от началото на сезона, разгромявайки с 5:1 гостуващия "Етър" в последен мач от 11-ия кръг на родния футболен шампионат.

Шоуто на ст. "Христо Ботев" започна още в 4', когато Петър Атанасов даде аванс на домакините. С гол в края на полувремето и още един веднага след почивката Юлиан Ненов направи резултата 3:0. Помежду двата гола Милчо Ангелов пропусна дузпа.

Четвъртото попадение за "Ботев" отбеляза Димитър Буров в 53', преди Педро Лагоа да покачи на 5:0 в 64'. В 67' "болярите" стигнаха до почетен гол, дело на Свилен Щерев.

По този начин тимът на Антони Здравков се изкачи до седмата позиция в Първа лига, която заема с актив от 15 точки. "Етър" остава на дъното с едва 2, след деветата си загуба през настоящата кампания.

В 12-ия кръг "Ботев" Враца гостува на "Черно море", а "Етър" приема "Арда".

Съставите:

"Ботев" Враца: Красимир Костов, Аласан Н'Диайе, Атанас Зехиров, Венцислав Керчев, Даниел Генов, Даниел Гаджев, Димитър Буров, Илия Миланов, Мартин Костадинов, Петър Атанасов, Юлиан Ненов

"Етър": Христо Иванов, Алдаир Ферейра, Георги Купенов, Даниел Пехливанов, Здравков Илиев, Мариян Иванов, Милчо Ангелов, Пламен Крачунов, Преслав Боруков, Яни Пехливанов, Стелиян Добрев