"Ботев" Враца с ценни три точки в битката за оцеляване

Започнаха плейофите в Първа лига

"Ботев" Враца постигна ценна победа с 2:0 срещу "Етър" в първия мач между двата отбора от плейофите за оцеляване в Първа лига.

В герой за домакините се превърна Дориан Бабунски. Нападателят от Северна Македония влезе на смяна в началото на втората част, като първо откри резултата в 78-ата минута с глава, а след това в добавеното време асистира на Чавдар Ивайлов за 2:0.

Гостите от Велико Търново останаха с 10 човек още в началото на второто полувреме, тъй като Ловре Кнежевич си изкара директен червен картон.

Преди другия мач днес между "Славия" и "Монтана", "Ботев" Враца оглавява групата с 25 точки. "Белите" имат 23, "Етър" е с 22, а "Монтана" с 20.

Според регламента първият отбор се спасява директно, вторият играе бараж с третия от Втора лига, а последните два изпадат в долната дивизия.