"Ботев" Враца се завърна у дома с победа, Божинов гледа от пейката

Северозападният тим с минимален успех над "Дунав" Русе

"Ботев" Враца победи "Дунав" Русе с минималното 1:0 в двубой от 15-ия кръг на родната Първа професионална лига. За северозападния тим това бе първо домакинство на стадион "Христо Ботев". Досега врачани играеха на "Огоста" в Монтана.

Трите точки днес, до които "Ботев" стигна без голямата си звезда Валери Божинов, изкачиха отбора до 9-ото място във временното класиране с актив от 18 точки. "Дунав" остава 11-и с 14 пункта.

Първата възможност за "Ботев" се откри пред Йордан Апостолов във втората минута. Халфът стреля с глава, но вратарят Станислав Антонов се намеси.

В 21-ата минута Божидар Васев проби в наказателното поле и падна, а главният съдия Стефан Апостолов първоначално отсъди дузпа за "Дунав". Впоследствие обаче промени решението си и показа жълт картон на крилото.

В 35-ата минута стражът на гостите отрази опасен шут на Юлиан Ненов - последната интересна ситуация преди почивката.

След нея, в 49-ата минута, Валери Домовчийски отбеляза победното попадение за врачани. Опитният нападател водеше атака вместо оставения на пейката Валери Божинов. За героя Домовчийски това е едва втори гол от началото на кампанията.

Състави:

"Ботев" Враца: 33. Красимир Костов, 11. Андреас Васев, 37. Венцислав Керчев, 26. Мариян Иванов, 20. Костадин Гаджалов, 6. Даниел Гаджев, 88. Йордан Апостолов, 14. Даниел Генов, 94. Юлиян Ненов, 10. Петър Атанасов, 30. Валери Домовчийски

"Дунав": 86. Станислав Антонов, 24. Преслав Петров, 16. Мартин Ковачев, 5. Георги Динков, 77. Бранимир Костадинов, 31. Красимир Станоев, 83. Христо Попадийн, 14. Божидар Васев, 17. Иван Коконов, 98. Светослав Ковачев, 9. Ахмед Ахмедов