Ботев (Враца) спечели дербито на Северозападната "В" футболна група

Врачани победиха с 1:0 Етър във Велико Търново и временно оглавиха класирането

Ботев (Враца) надделя над Етър с минималното 1:0 в дербито на Северозападната "В" група. Мачът се игра пред 1000 зрители на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

Двубоят очаквано бе изпълнен с множество сблъсъци и реферът Георги Йорданов показа цели 10 жълти картона - 6 за домакините, 4 за гостите.

Единственото попадение в срещата бе дело на резервата Ангел Русев в 41-ата минута. Крилото на врачани премина през двама защитници на домакините и с диагонален удар направи резултата 0:1. Русев влезе в игра в 30-ата минута на мястото на опитния Мечечиев.

През втората част Етър притисна Ботев, търсейки изравнителен гол, но първо Илиян Трифонов направи фрапантен пропуск от 2 метра, а после "болярите" уцелиха и гредата.

В края на срещата помощник-треньорът на врачани Николай Николов бе изгонен от скамейката. Неговият тим все пак удържа крехката си преднина, грабна трите точки и оглави временното класиране.

Ботев (Враца) излезе начело в Северозападната "В" група с 27 точки, но утре може да бъде задминат от Академик (Свищов), който гостува на Севлиево. Етър (Велико Търново) пък е на трето място с 25.