Ботошани с Пламен Илиев и Радослав Димитров напред в Лига Европа

levski.bg

В среща-реванш от първия предварителен кръг на Лига Европа румънският Ботошани с българския вратар Пламен Илиев в състава си отстрани Цхинвали (Грузия) след успех като гост с 3:1. Головете за победителите реализираха Дан Роман, който се разписа в 6-ата и в 59-ата минута, както и Паул Батин. Той беше точен в 68-ата минута. Варлам Киласония вкара попадението за домакините в 64-ата минута от дузпа.
От 49-ата минута румънците играха с човек по-малко на терена заради втори жълт картон на Флорин Пламада.

Българският защитник и бивш национал Радослав Димитров от състава на Ботошани остана неизползвана резерва.
Първият двубой завърши наравно 1:1, а срещата-реванш беше ръководена от българския съдия Николай Йорданов.

Във втория предварителен кръг на Лига Европа отборът на Ботошани с Пламен Илиев и Радослав Димитров в състава си ще играе срещу полския гранд Легия Варшава. Мачовете са на 16 и 23 юли.