Божидар Аврамов поведе "Балкан" към първа победа във ФИБА Къп

Българският тим се справи с "Орадея" във втората си среща

Баскетболният "Балкан" Ботевград постигна първа победа за сезона в турнира ФИБА Къп. Българският тим успя да се наложи с 58:55 над румънския "Орадея" във втора среща от своята група. Всички мачове от четворката се играят в Истанбул.

С основен принос за победата на "Балкан" беше Божидар Аврамов, който записа 12 точки. Дарко Балабан се отчете с 14 пункта и 7 борби.

След мудното начало, българският тим натрупа преднина в края на първата част. "Орадея" успя да обърне резултата преди почивката, а след това надлъгването продължи. В последната четвърт именно Аврамов показа стабилна игра и с две ключови тройки изведе своя тим до успеха.

Джордан Уотсън бе най-резултатен за "Орадея" с 12 точки. Арън Брусард остана с 11 и 9 борби.

В момента "Балкан" е на първото място в групата. В предишната среща българите записаха загуба от друг румънски тим - "Сибиу", със 75:88.

Следващият мач на тима е на "Бешикташ" на 29 януари.