Божинов пак блести за Партизан

Българинът донесе успеха на "гробарите" срещу Борац (Чачак)

partizan.rs

Българският нападател Валери Божинов донесе победата на своя Партизан срещу Борац (Чачак) в мач от 22-рия кръг на сръбското първенство. Сръбският гранд постигна успех с 2:1, а Божинов вкара победното попадение за пълния обрат в мача. Таранът и другият българин в състава - Иван Бандаловски, започнаха като титуляри и останаха на терена до края на срещата.

Снимка: partizan.rs

Резултатът откри Милан Йевтович от гостите от Борац още в 17-та минута. 20 минути по-късно Андрия Живкович изравни с красив шут от границата на наказателното поле.

Божинов се превърна в герой за Партизан в 85-та минута, когато прати топката във вратата на гостите със силен шут.

След победата "гробарите" се изкачиха на четвърто място във временното класиране, а в следващия кръг се изправят срещу ОФК Белград.