Бублик е следващият съперник на Григор Димитров

Казахстанецът елиминира сънародника си Кукушкин

Александър Бублик е следващият съперник на Григор Димитров в "Уимбълдън". Казахстанецът стигна до мач с първата ни ракета благодарение на категоричен успех с 3:0 сета (6:4, 6:2, 6:1) срещу своя сънародник Михаил Кукушкин. Двубоят продължи час и 19 минути.

Бублик не остави съмнение в превъзходството си, реализирайки 16 аса при 84% ефективност на първи и 70% при втори сервис. Световният №36 се възползва в шест от осемте си възможности за пробив, без да даде брейкбол на Кукушкин.

Задачата на Димитров ще бъде тежка, тъй като Бублик е сред най-високо ранкираните непоставени в основната схема. Казахстанецът навлезе в отлична форма и има вече 23 победи от началото на сезона.

Димитров и Бублик са се сблъсквали веднъж на ниво АТР - в четвъртфиналите в Ченду през 2019 г., когато първата ни ракета загуби с 1:2 сета (5:7, 7:6/9/, 7:6/3/).

Победителят от двубоя Димитров - Бублик ще се изправи срещу Хуберт Хуркач (Полша) или Маркос Гирон (САЩ).