Байер (Л) измъкна важна победа при гостуването си на Зенит

Героят за "аспирините" Сон Хюн-Мин се разписа 2 пъти

Зенит претърпя загуба с 2:1 от водача в Група "C" на Шампионска лига Байер (Леверкузен) на стадион "Петровский".

Сон Хюн-Мин откри за гостите в 68-ата минута, а само 5 по-късно се разписа отново. Минута преди края Хосе Саломон Рондон намали. Германският тим спечели с 2:0 сблъсъка от третия кръг, а разликата между двата тима към този момент е едва две точки.

В самото начало на срещата Хълк можеше да открие резултата в полза на домакините. Той центрира от пряк свободен удар и никой не засече топката, която обаче срещна гредата.

През втората част играта бе равностойна. В 68-та минута Белараби подаде на корееца Хьон-Мин Сон, който със страхотен удар вкара за 0:1. Пет минути след това се разписа отново, след като бе изведен от Кислинг.

В 89-ата минута венецуелът Хосе Саломон Рондон бе изведен зад отбраната на "аспирините" и оплете кълбото в мрежата за крайното 1:2.

След тази среща германският тим има 9 точки и се откъсна на върха. Зенит остава на третото място с 4 т и ще се бори за втората позиция с Монако и Бенфика.

БАЗЕЛ: 1.Томаш Вацлик, 19.Бехранг Сафари, 17.Марек Сухи, 16.Фабиан Шер, 7.Лука Зуфи, 20.Фабиан Фрай, 34.Таулант Джака, 33.Мохамед Елнени, 25.Дерлис Гонсалес, 11.Шкелзен Гаши, 36.Бреел Емболо
Резерви: 18.Германо Вайлати, 4.Филип Деген, 21.Марсело Диас, 10.Матиас Делгадо, 24.Ахмед Хамуди, 30.Джовани Сио, 39.Давиде Кала

ЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов, 80.Жуниор Кайсара, 55.Георги Терзиев, 27.Козмин Моци, 16. Браян Ангуло, 8.Фабио Ешпиньо, 18.Светослав Дяков, 17.Даниел Абало, 7.Михаил Александров, 84.Марселиньо, 9.Роман Безяк
Резерви: 26.Милан Борян, 15.Александър Александров, 12.Абел Анисе, 23.Христо Златински, 88.Вандерсон, 93.Върджил Мисиджан, 99.Юнес Хамза