"Барселона" не победи "Бенфика" и усложни задачата си, вижте резултатите (ВИДЕО)

Нулево равенство на "Камп Ноу" в Шампионската лига

"Барселона" направи 0:0 с гостуващия "Бенфика" в мач от група 5 на Шампионската лига и задачата пред каталунците да продължат към елиминациите се усложни значително.

"Блаугранас" са втори със 7 точки, но само две пред лисабонските "орли", а в последния кръг "Барселона" гостува на безупречния до момента "Байерн", докато "Бенфика" приема последния "Динамо" Киев. Украинците имат само една точка в актива си и загубиха шансове да участват в евротурнирите през пролетта.

Тази вечер "Барселона" започна по-активно и Юсуф Демир стреля, вратарят Одисеас Влаходимос обаче се намеси. Тимът на Шави Ернандес, за когото това бе втори мач начело, продължи да владее инициативата и последва неточно изпълнение на Гави.

В 35' Роман Яремчук можеше да даде аванс на "Бенфика", но бе спрян от стража Марк-Андре Тер Стеген. Малко след това гол на Николас Отаменди за "орлите" беше отменен, защото топката напусна терена при първоначалното центриране от корнер.

В края на първата част Демир уцели греда за "Барселона". Десетина минути след почивката Мемфис Депай пропиля отлична възможност, а в 68' вратарят на гостите отрази удар на Френки де Йонг. Около четвърт час по-късно Роналд Араухо вкара за домакините, но голът не бе зачетен заради засада.

В последните секунди португалците получиха златна възможност да изтръгнат трите точки - резервата Харис Сеферович се озова сам срещу Тер Стеген, но не успя да го преодолее.

Всички резултати и голмайстори тази вечер:

Група 5
"Динамо" Киев - "Байерн" 1:2
0:1 Роберт Левандовски (14), 0:2 Кингсли Коман (42), 1:2 Денис Гармаш (70)

"Барселона" - "Бенфика" 0:0

Група 6
"Виляреал" - "Манчестър Юнайтед" 0:2
0:1 Кристиано Роналдо (78), 0:2 Джейдън Санчо (90)

"Йънг Бойс" - "Аталанта" 3:3
0:1 Дуван Сапата (10), 1:1 Джордан Сибачиу (39), 1:2 Хосе Луис Паломино (51), 2:2 Венсан Сиеро (80), 3:2 Силван Хефти (84), 3:3 Луис Муриел (88)

"Челси" - "Ювентус" 4:0
1:0 Трево Чалоба (25), 2:0 Рийс Джеймс (56), 3:0 Калъм Хъдсън-Одой (58), 4:0 Тимо Вернер (90+5)

"Малмьо" – "Зенит" 1:1
1:0 Сьорен Рийкс (28), 1:1 Ярослав Ракитский (90+2-дузпа)