ЦСКА (Москва) измъкна точка от Манчестър Сити (СНИМКИ И ВИДЕО)

С 2 гола през второто полувреме домакините стигнаха до 2:2 в руската столица

Манчестър Сити победи ЦСКА (Москва) с 2:2 като гост в среща от Група "Е" на Шампионската лига. Първото попадение беше дело на Серхио Агуеро, който откри в 29-ата минута. Двамата с Един Джеко излязоха сами срещу вратаря Игор Акинфеев и комбинираха. В 38-ата минута Кун Агуеро асистира на Джеймс Милнър, който също се разписа без проблем на празна врата 2:0. Сейду Думбия върна московчани в играта с гол в 64-ата минута, също на празна врата. Четири минути преди края Бибрас Начо бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Александър Коларов срещу Думбия.

Българинът Георги Миланов започна като титуляр за домакините. Той действаше като ляв външен халф. Мачът в Москва се игра на празни трибуни заради наказание на „армейците”.

Руснаците пропуснаха отлична възможност още в 7-ата минута, когато Ахмед Муса стреля опасно, но в аут.  Малко по-късно Зоран Тошич опита далечен удар, който също не бе точен.

Сабалета прекъсна серията на ЦСКА с шут с левия крак, но топката прелетя до гредата. В 23-ата минута Муса беше изведен на удобна позиция, но сбърка.

В 29-ата минута Марио Фернандес се засуети, а Един Джеко и Агуеро да се измъкнат сами срещу Акинфеев и след това аржентинецът завърши атаката.  Шест минути по-късно Джеко беше много близо до втори гол, но този път стражът на домакините Акинфеев спаси.

Второто попадение падна в 38-ата минута, когато Милнър завърши пас на Кун. Минута след това английският национал нацели гредата.

На почивката наставникът на ЦСКА Леонид Слуцкий пусна втори нападател в лицето на Сейду Думбия. Това даде резултат в 64-ата минута, когато той се отчете за 1:2 след асистенция на Муса.

Преди тази среща англичаните имаха само една точка, а московчани - 0 след две загуби. В другата среща от тази група "Е" Рома приема Байерн (Мюнхен) от 21,45 часа.

ЦСКА (Москва) – Манчестър Сити 2:2

0:1 Серхио Агуеро (29)
0:2 Джеймс Милнър (38)
1:2 Сейду Думбия (64)
2:2 Бибрас Начо (86)

ЦСКА (Москва)35.Игор Акинфеев, 2.Марио Фернандес, 4.Сергей Игнашевич, 6.Алексей Березуцки (46 - Думбия (90 - Цауня), 24.Василий Березуцки, 42.Георги Шченников, 7.Зоран Тошич (69 - 15.Ефремов), 23.Георги Миланов, 25.Роман Ерьоменко, 66.Бибрас Начо, 18.Ахмед Муса

Манчестър Сити: 1.Джо Харт, 4.Венсан Компани, 5.Пабло Сабалета, 11.Александър Коларов, 20.Елиаким Мангала, 6.Фернандо (86 - Йоветич), 7.Джеймс Милнър, 21.Давид Силва (78 - Фернандиньо), 42.Яя Туре, 10.Един Джеко (72 - Хесус Навас), 16.Серхио Агуеро