"Ливърпул" се класира за осминафиналите след нова победа над "Атлетико"

Мърсисайдци с четвърти пореден успех в Шампионската лига

"Ливърпул" се класира предсрочно за осминафиналите в Шампионската лига. Мърсисайдци победиха "Атлетико" Мадрид с 2:0 и с четвъртия си успех в груповата фаза си гарантираха европейски футбол и през пролетта.

"Червените" доминираха през цялата среща, а още през първото полувреме гостите останаха с човек по-малко след директен червен картон на Фелипе. Головете за тима на Юрген Клоп отбелязаха Диого Жота и Садио Мане. С две асистенции се отчете Трент Алекзандър-Арнолд.

След почивката Жота вкара втория си гол, който обаче бе отменен заради засада.

В 57-ата бившият нападател на "Ливърпул" Луис Суарес, който беше освиркван от феновете на домакините, вкара за "Атлетико", но и неговото попадение бе отменено заради засада.

Мърсисайдци са без загуба в 25 поредни мача във всички турнири. Те са с 12 точки на върха в групата, а вторият "Порто" е с 5.

Юрген Клоп стана петият мениджър на "Ливърпул" с 200 победи начело на тима.