Мечтата се сбъдна: Лудогорец в Шампионска Лига! (ВИДЕО)

Родният шампион елиминира Стяуа след невиждана драма и изпълнение на дузпи

Осем години по-късно, България отново има представител в най-престижния европейски клубен турнир - Шампионска Лига. След уникално развитие на мача - реванш от плейофите на ШЛ на ст. "В. Левски" Лудогорец елиминира Стяуа и се класира за груповата фаза на турнира. В редовното време "зелените" победиха с 1:0, изравнявайки общия резултат на 1:1. Голът отбеляза бразилецът Вандерсон в 90-ата минута след уникално воле от 20 метра.

В продълженията драмата продължи. В края на второто най-добрият играч на родния тим, вратарят Владо Стоянов, получи червен картон. Треньорът Георги Дерменджиев вече бе използвал трите си смени и три минути преди дузпите на вратата застана централният защитник Козмин Моци.

Снимка: БГНЕС

По ирония на съдбата румънецът се превърна в национален герой на България като хвана две дузпи на румънците. Така при наказателните удари Лудогорец спечели с 6-5 и утре ще разбере съперниците си в груповата фаза на ШЛ. Жребият започва в 18:30 часа и ще бъде излъчен пряко по bTV Action.