"Ливърпул" си тръгна с добър аванс от Милано (ВИДЕО)

Мърсисайдци победиха "Интер" с 2:0

"Ливърпул" взе добър аванс в първия мач с "Интер" от 1/8-финалите в Шампионската лига. Мърсисайдци спечелиха гостуването си в Милано с 2:0, след попадения през втората част.

Успехът е седми пореден за англичаните в турнира. Важна роля изиграха резервите, които Юрген Клоп направи. Едната от тях - Роберто Фирмино, се разписа в 75-ата минута, а Салах намери място сред голмайсторите след попадение в 83-ата.

Двубоят на "Сан Сиро" беше тактически, със здрава битка и надлъгване между треньорите Симоне Индзаги и Юрген Клоп. До почивката "нерадзурите" уцелиха греда, а в началото на втората част сериозно застрашиха вратата, пазена от Алисон.

Промените на Клоп обаче увеличиха агресията на гостите в предни позиции. Фирмино вкара с глава след центриране от корнер, като изпревари бранител на близката греда.

Седем минути преди края на двубоя се разписа и Салах. Египетският нападател се възползва от грешка в отбраната на "нерадзурите" и вкара с плътен шут по тревата за крайното 2:0.

Реваншът в Ливърпул е на 8 март, като вече не важи правилото за голове на чужд терен.