"Реал" Мадрид взе солидна преднина в първия мач с "Ливърпул"

Реваншът след седмица ще бъде излъчен на живо по bTV Action

"Реал" Мадрид победи "Ливърпул" с 3:1 в първия мач от 1/4-финалите на Шампионската лига. Кралския клуб игра много силно и взе солиден аванс преди реванша след седмица, който ще може да гледате на живо по bTV Action.

Домакините тотално доминираха през първата част от мача и още до полувремето водеха с 2:0. Най-опасен в предни позиции бе Винисиус, който откри резултата в 27-ата минута. В 36-ата Асенсио покачи на 2:0, а при попаденията направи впечатление слабата игра в защита на гостите от Англия.

Мърсисайдци започнаха по-мотивирано второто полувреме и в 51-ата минута Мохамед Салах върна едно попадение. Въпреки временния импулс в атаката на гостите обаче, в 65-ата минута Винисиус направи 3:1, като топката мина през ръцете на Алисон.

В последните минути на срещата мърсисайдци опитаха да натиснат съперника в неговата половина, но така и не успяха да се преборят за по-добър резултат преди реванша.

Решителната среща е в сряда (14 април) от 22 ч. по bTV Action.