Рекордьорът Роналдо измъкна "Манчестър Юнайтед" в сетния миг (ВИДЕО)

"Червените дяволи" си отмъстиха на "Виляреал"

Драматична победа за "Манчестър Юнайтед" в Шампионска лига с очакван герой! "Червените дяволи" спечелиха с 2:1 срещу "Виляреал" в мач от втория кръг на група 6.

На своя ст. "Олд Трафорд" 20-кратният английски шампион бе надигран тотално преди почивката, като само пропуските на испанците и отличните намеси на техния сънародник Давид Де Хеа запазиха нулевото равенство.

"Виляреал" все пак поведе в 53' чрез Пако Алкасер, но "Юнайтед" изравни след час игра с хубаво изпълнение на Алекс Телес. Левият бек стана седмият бразилец, отбелязвал попадение за тима. Преди него бяха Клеберсон, Рафаел, Андерсон, Фабио, Андреас Перейра и Фред.

"Червените" изковаха успеха в последната пета минута от добавеното време, когато точен бе петкратният носител на "Златната топка" Кристиано Роналдо. Със своите 36 години и 236 дни нападателят стана вторият най-възрастен голмайстор за "Юнайтед" в турнира след Брайън Робсън, който вкара на "Галатасарай" през 1993 г. на 36 години и 282 дни.

Португалската суперзвезда се разписа в рекордния си мач №178 в Шампионската лига. Втори със 177 е Икер Касияс, третото място в класацията си поделят Лионел Меси и Шави с по 151 двубоя, а на четвърта позиция е Раул със 142.

Така "Юнайтед" си отмъсти на "Виляреал" за поражението във финала на Лига Европа през миналия сезон.

По-рано тази вечер "Аталанта" надви с 1:0 гостуващия "Йънг Бойс" и води в групата с актив от 4 точки, пред швейцарците и "Манчестър Юнайтед" с по 3, докато "Виляреал" е на дъното с 1.