Зенит убедително победиха Стандард (Лиеж) с 3:0 и продължават напред (ВИДЕО)

Зенит (Санкт Петербург) е първият класирал се отбор за груповата фаза на Шампионската лига след убедителното 3:0 на домашен терен срещу Стандард (Лиеж). С два гола в мача се отбеляза бразилската звезда Хълк, а третият бе дело на венецуелеца Хосе Рондон. В първия мач Зенит спечелиха с 1:0 и така убедително се класират с общ резултат от 4:0.

Руският вицешампион от миналия сезон се намира в страхотна форма и в момента убедително води в руското първенство. Затова не беше изненада, че на Петровския стадион бяха необходими само 30 минути, преди Рондон да открие за домакините. Малко преди полувремето Зенит беше санкциониран с червен картон за второ нарушение на Виктор Файзулин. Въпреки това, няколко минути след началото на второто полувреме Хълк реши нещата категорично в полза на руснаците с втория гол в мача и третия в общия резултат. Това стана в 54-тата минута, от дузпа, а само четири минути по-късно Хълк отбеляза и втори гол и обезмисли оставащите минути до края на мача.