Челси надигра Барселона след дузпи (ГАЛЕРИЯ И ВИДЕО)

Халилович и Пике сбъркаха от бялата точка

Челси постигна престижен успех над шампиона на Испания и Европа Барселона, след като се наложи с 6:4 след дузпи в мач от турнира International Champions Cup. Редовното време завърши 2:2, а при наказателните удари Ален Халилович и Жерар Пике пропуснаха за каталунците.

Срещата започна в много високо темпо и първият гол падна още в 10-ата минута. Негов автор бе Еден Азар. Белгиецът вкара страхотен гол, след като премина покрай няколко бранители на Барселона и с премерен удар матира вратаря Марк-Андре тер Щеген.

До края на частта по-добрите положения бяха пред символичните гости, но Тибо Куртоа на няколко пъти успя да спре опасните удари на Луис Суарес.

Все пак в 52-ата минута уругваецът се възползва от лошо изчистване на Сесар Аспиликуета и изравни за 1:1.

В 66-ата минута Сандро Рамирес изведе Барселона напред в резултата, но пет минути преди края на редовното време Гари Кейхил изравни с глава.

При дузпите точни за сините бяха Фалкао, Виктор Моузес, Рамирес и Лоик Реми, докато за Барса целта намериха единствено Иниеста и Сандро Рамирес.

Това бе втора поредна победа за Челси в турнира след дузпи. На сините им предстои още само един мач, който е следващата сряда срещу Фиорентина.

За Барселона това бе второ поражение в три мача, а в неделя тимът също среща италианците в последната си проверка преди началото на сезона.