"Челси" нанесе първа загуба на "Сити" и остави "Ливърпул" на върха

Лондончани спечелиха с 2:0

Отборът на "Челси" нанесе първа загуба на "Манчестър Сити" във Висшата лига. В дербито на 16-ия кръг "сините" се наложиха с 2:0 и така оставиха на върха в класирането "Ливърпул", който по-рано през деня победи "Борнемут" с 4:0.

Головете за домакините бяха дело на Н'Голо Канте в 45-ата минута и Давид Луис в 78-ата.

В началото на срещата шампионите владееха повече топката, а на Кепа му се наложи да отразява удари на Рахим Стърлинг и Лерой Сане. При първата си по-опасна атака обаче напред в резултата излязоха лондончани. Алонсо овладя топката на границата на наказателното поле и подаде към Азар. Белгиецът намери свободния Канте, който с мощен удар се разписа за 1:0.

В 78-ата минута Давид Луис засече с глава центриране от корнер и прати топката неспасяемо в далечния ъгъл на Едерсон - 2:0.

След този успех "Челси" събра 34 точки и изпревари по голова разлика "Арсенал" на третото място в класирането. "Манчестър Сити" е втори с 41 точки, с 1 по-малко от "Ливърпул", който единствен остава без загуба от началото на сезона.