"Челси" победи "Стоук" и уверено гледа към титлата в Англия

Лондончани спечелиха с 2:1 гостуването си на "грънчарите"

Лидерът "Челси" спечели трудно с 2:1 гостуването си на "Стоук Сити" в мач от 29-я кръг на Висшата лига. Вилиан даде преднина на лондончани след гол от пряк свободен удар в 13-ата минута.

"Сините" започнаха мача силно и поведоха в 13-ата минута чрез Вилиан, който се разписа след удар от фаул и много колеблива намеса на вратаря на домакините Лий Грант.

"Грънчарите" обаче не се отчаяха и в 38-ата минута изравниха чрез Джонатан Уолтърс. Ирландецът бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него от страна на Гари Кейхил.

Английският национал успя да се реваншира в края на мача, когато се разписа за 2:1, с което донесе победата на "Челси".

След успеха си отборът на Антонио Конте остава лидер 69 точки и е с 13 повече от втория "Тонъм", който обаче е с мач по-малко. "Стоук Сити" е девети с 36 точки.