"Челси" с изненадващо лесен успех над "Евертън"

2:0 за "сините" от Лондон, Мората отново блести

Шампионът "Челси" спечели лесно с 2:0 у дома срещу "Евертън" двубой от третия кръг във Висшата английска лига.

Головете за шампионите паднаха преди почивката и бяха реализирани от испански национали, а гостите от Ливърпул не успяха да затруднят сериозно своя противник, изигравайки три мача в рамките на само седем дни.

В 27-ата минута Алваро Мората свали топката с глава към Сеск Фабрегас, който с диагонален удар откри резултата в полза на лондончани.

Пет минути преди почивката Мората се разписа за 2:0 с глава след центриране отдясно на Сесар Аспиликуета. През първата част "карамелите" не успяха да достигнат до опасни удари към вратата, пазена от Тибо Куртоа.

След почивката "Челси" пропусна на два пъти да увеличи аванса си чрез Педро Родригес и Виктор Моузес.

Ашли Уилямс и Гана Гай не успяха да се разпишат за гостите.

След втората си поредна победа "Челси" заема петото място с актив от 6 точки, докато "Евертън" е на 10-а позиция с 4 точки.