Челси взе глътка въздух след победа над Динамо Киев (ВИДЕО)

Лондончани се измъкнаха с късен гол на Вилиян

Челси победи Динамо Киев с 2:1 като домакин в мач от група 7 на Шампионска лига и се изкачи до второто място в групата.

Домакините започнаха много силно двубоя и доминираха изцяло през първото полувреме. Динамо обаче се бранеше добре и не позволяваше никакви опасности пред своята врата. Вилиян беше човекът, който постоянно тормозеше защитата на украинците и след един пореден пробив и центриране Александър Драгович в опит да изчисти топката с глава си отбеляза автогол. До почивката нови голове не паднаха.

През втората част Динамо вдигна рязко оборотите и на свой ред създаде няколко положения пред Бегович. В 78-та минута след центриране от корнер топката попадна в непокрития Драгович, който овладя и със силен шут от воле изравни, изкупувайки вината си за автогола. Радостта на гостите обаче трая едва 8 минути, когато Вилиян изпълни по перфектен начин пряк свободен удар и по този начин донесе победата на Челси.

Така Челси излезе на второ място в групата на три точки от лидера Порто и две пред Динамо Киев. С победата засега и наставникът на лондончани Жозе Моуриньо запазва поста си.