Челси взе своето като гост на Макаби (ВИДЕО)

Лондончани с човек повече от 40-тата минута

Челси победи с 4:0 като гост Макаби Тел Авив в мач от седма група на Шампионска лига.

Двубоят започна равностойно и двата отбора си размениха по няколко положения. След 10-та минута гостите от Англия взеха изцяло инициативата и нещата се развиваха основно в половината на домакините. В 20-та минута след изпълнение на корнер Гари Кейхил извърши нарушение срещу Игиебор, което обаче остана невидяно от главния съдия Алберто Ундиано Майенко и при добавката централният защитник реализира за 1:0.

Пет минути преди края на първата част Диего Коста удари с лявата си ръка в единоборство Бен Хаим, след което последният се поддаде на провокацията, откровено изрита нападателя и получи директен червен картон.

След почивката Макаби и с десет души на терена се представяше на ниво, като звездата Захави дори имаше шанс да изравни. Челси от своя стана също пропусна няколко положения. В 73-та минута лондончани обаче окончателно пречупиха съперника, след като Вилиян реализира четвъртия си гол от пряк свободен удар от 5 мача в Шампионската лига през този сезон. Малко по-късно Оскар направи 3:0, а крайното 4:0 оформи резервата Зума в 91-та минута.

Така Челси се изравни на върха в групата с Порто с по 10 точки, докато тимът на Славиша Йоканович продължава да е на последното място без спечелена точка.