Вратарска грешка донесе обрат на "Челси" срещу "Арсенал"

Зрелищно дерби на Лондон

"Челси" победи "Арсенал" с 2:1 в голямото дерби на Лондон. "Сините" направиха пълен обрат, след като изоставаха с 0:1 до 83-ата минута, но успяха да стигнат до успех с попадения на Жоржиньо и Тами Ейбрахам. При победния гол на англичанина вратарят на "топчиите" Бернд Лено направи груба грешка.

"Арсенал" поведе в 13-ата минута след изпълнение на корнер, когато Калъм Чеймбърс спечели първата топка и продължи към Пиер-Емерик Обамеянг, който завърши точно с глава - 1:0. Това бе 45-и гол за габонеца във Висшата лига.

Франк Лампард опита да промени нещата още през първото полувреме и замени Емерсон с Жоржиньо, а решението му се оказа правилно.

През втората част "сините" наложиха преса. В 83-ата минута при центриране от фаул Лено скочи за топката, но се размина с нея и на празна врата Жоржиньо изравни - 1:1.

4 минути по-късно "Челси" стигна до пълен обрат след контраатака. Вилиан намери Ейбрахам в наказателното поле, той се обърна и стреля по земя между краката на германския вратар за 2:1.

Вече шест мача "Арсенал" няма победа като домакин, а последните три срещи бяха загубени.

С този успех "Челси" събра 45 точки и заема четвъртото място в класирането, докато "артилеристите" са 12-и с 24 точки.