"Черно море" излезе пети след успех над "Берое"

"Моряците" спечелиха с 2:0 на "Тича"

Отборът на "Черно море" победи с 2:0 "Берое" в мач от 12-ия кръг в Първа лига, игран на стадион "Тича". Така "моряците" се изкачиха на пето място във временното класиране с 18 точки, колкото има и "Берое", но заради головата разлика старозагорци са седми.

Двубоят във Варна няма да се запомни с нищо впечатляващо. Първият гол падна в 38-ата минута, а негов автор бе националът Исмаил Иса. Нападателят бе изведен сам срещу вратаря на гостите от Васил Панайотов и се разписа от малък ъгъл за 1:0.

В 85-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа заради нарушение срещу Родриго. Точен за 2:0 бе Мартин Минчев.

В следващия кръг "Черно море" гостува на "Витоша" Бистрица, а "Берое" приема "Славия", който по-рано днес победи "Царско село" с 1:0.