"Черно море" надви "Берое" и оглави Първа лига

"Моряците" продължават без допуснат гол в шампионата

"Черно море" победи "Берое" с 2:0 като гост в мач от третия кръг от родния футболен шампионат. Попаденията за "моряците" отбелязаха Родриго Енрике в 47' и Файсел Касми в 56'.

Така "Черно море" оглави Първа лига, като все още няма допуснат гол от началото на сезона.

Двубоят в Стара Загора започна с натиск на "Берое" и домакините удариха греда още в 3' след удар на Илиян Стефанов. Последва шут на Абубакар Тунгара, вратарят Георги Георгиев обаче успя да избие.

"Черно море" се възползва от първото си чисто положение. В началото на втората част Васил Панайотов бе изведен отлично, пусна пас по тревата, Камен Хаджиев не успя да изчисти, а Родриго Енрике не сбърка отблизо.

В 56' Файсел Касми покачи на 2:0, пращайки топката в мрежата, след като вратарят Нордин Бакер отклони удар на Стефан Велев.

Ерсон Кукула пропусна да върне надеждите на "Берое" поне за точка, а после отново той стреля в напречната греда.

В последните секунди "Черно море" вкара трето попадение чрез Зе Гомеш, но то бе отменено заради засада.

След успеха "Черно море" излезе начело с актив от 7 точки, докато "Берое" се свлече до четвъртата позиция с 6 заради първото си поражение през настоящата кампания.

По-рано тази вечер "Ботев" Пловдив победи "Славия" с 1:0. Пловдивчани са пети с 6 точки, а столичани - седми с 4.

Стартовите състави

"Берое": 1. Нордин Бакер, 2. Джунейт Али, 5. Омар Сако, 6. Александър Цветков, 7. Ерсон Коста, 8. Илиян Стефанов, 16. Симеон Мечев, 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон, 26. Камен Хаджиев, 27. Абубакар Тунгара

"Черно море": 22. Георги Георгиев, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 6. Виктор Попов, 71. Васил Панайотов, 23. Пабло Гарсия, 15. Леандро Андраде, 29. Файсел Касми, 77. Стефан Велев, 72. Родриго Енрике