"Черно море" нанесе първа загуба на "Берое" в Стара Загора

"Моряците" отново в шестицата

"Черно море" спечели гостуването си на "Берое" с 1:0 в среща от 18-ия кръг на Първа лига. Така "моряците" нанесоха първа загуба на съперника си в Стара Загора и се върнаха в шестицата.

Варненци откриха в 34-ата минута с гол на защитника Виктор Генев, който отбеляза от около 10 метра, възползвайки се от слаба намеса на вратаря Душан Перниш.

До почивката Владимир Гаджев опита силен удар, но стражът на "Черно море" Георги Китанов се справи.

През втората част в 62-ата минута "Берое" бе близо до изравняването. Борислав Цонев засече с глава, топката се отби от бранител на гостите и попадна в Брижидо, който бе неточен при добавката.

В 72-ата минута Вандерсон също пропиля страхотен шанс да възстанови равенството. След това играта се накъса, а домакините опитаха натиск, макар и хаотичен.

"Черно море" все пак удържа крехкия си аванс и с актив от 27 точки отново е на шестото място в Първа лига. След третото си поражение от началото на сезона и първо у дома, "Берое" пък заема четвъртата позиция с 30 пункта.

Състави

"Берое" (4-2-3-1): Перниш; Желев, Бандаловски, Хаджиев, Леони; А. Цветков, В. Гаджев; Вандерсон, Б. Цонев, Бригидо; М. Камбуров

"Черно море" (4-2-3-1): Китанов;Кононго, П. Димов, Генев, Хасани; Панайотов, Витанов; Андраде, Кики, М. Минчев; Р. Василев