"Черно море" постигна целта си, гостува на "Арда" в битка за Европа

"Моряците" са недостижими на седмото място след победа над "Царско село"

"Черно море" победи "Царско село" с 1:0 и вече е недостижим на седмата позиция, даваща право на бараж за участие в евротурнирите през следващия сезон. Така на 30 май "моряците" ще гостуват на "Арда" в Кърджали в директен спор за място в новата надпревара Лигата на конференциите.

През първото полувреме на двубоя имаше две по-опасни атаки за тима на Илиан Илиев. В 66-ата минута гол на домакините бе отменен заради засада.

Само шест минути по-късно варненци решиха всичко с попадение на Пабло Гарсия за крайното 1:0.

До края домакините останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Луис Педро в 76-ата минута, а десет след това играта беше спряна за кратко понеже Илиан Илиев-младши и баща му влязоха в спор с фен на "Царско село".