"Черно море" продължава борбата за Европа, елиминира "Септември"

Мехди Фенуш е героят за "моряците"

"Черно море" победи с 2:1 "Септември" и в срещата-реванш от плейофите за Лига Европа в Първа лига. Мехди Фенуш откри резултата в 39-ата минута, когато се разписа след страхотен шут със странична ножица. Отново той удвои четири минути по-късно след точен удар от точката на дузпата. Мартин Тошев вкара почетното попадение за домакините пет минути преди края.

Варненци спечелиха с 2:1 на стадион "Тича". В решителният плейоф за финалната среща за право на участие в Лига Европа, футболистите на Илиан Илиев ще играят с "Локомотив" Пловдив.

"Черно море" започна по-силно срещата и в 10-ата минута Атанас Зехиров отблизо стреля с глава, но Галев успя да спаси. Секунди по-късно отново Зехиров бе близо до откриване на резултата. Негов опит за центриране срещна напречната греда.

В 33-ата минута Борис Галчев намери Мартин Тошев в добра позиция, но Макенджиев се справи.

Шест минути преди края на полувремето Зехиров центрира към Мехди Фенуш, който със странична ножица не остави шансове на Валентин Галев. Само четири минути по-късно варненци нанесоха втори удар. Ради Василев отклони с едно докосване към Фенуш и той бе точен за втори път.

След подновяването на играта "Септември" бе по-добър на терена, но гостите се защитаваха отлично. Гади с глава не успя да затрудни Макенджиев. В 73-ата минута Фенуш пропусна да направи хеттрик останал сам срещу Галев.

Пет минути преди края на срещата резервата Иван Тилев изведе Мартин Тошев сам срещу вратаря и той веднага прати топката в мрежата на "Черно море".

Състави

"Септември": Валентин Галев, Богомил Дяков (63-Иван Тилев), Георги Стоичков, Иван Стоянов, Петър Генчев, Асен Чандъров, Борис Галчев (79-Димитър Костадинов), Крис Гади, Мартин Тошев, Меледже Омнебес, Мирослав Будинов

"Черно море": Благой Макенджиев, Стефан Станчев, Даниел Димов, Илиас Хасани, Юго Кононго, Петър Витанов (71-Фабио Мартинш), Георги Русев, Аристоте Фунду, Атанас Зехиров, Радослав Василев (63-Георги Божилов), Мехди Фенуш (80-Мартин Минчев)