"Черно море" спря победната серия на "Локо" за 5 минути

"Моряците" спечелиха с 2:0 визитата си в Пловдив

"Черно море" спечели с 2:0 гостуването си на "Локомотив" Пловдив в мач от шестия кръг на Първа лига.

Домакините удариха две греди в началото чрез Филип Михалевич и Буна. След това обаче "моряците" вкараха два гола в рамките на пет минути.

Така варненският отбор сложи край на негативната си серия от четири мача без победа, като същевременно пък спря на три поредните победи на "черно-белите".

В 24-ата минута Патрик Андраде вкара феноменален гол с удар от далечна дистанция, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Мартин Луков. Пет минути по-късно Радослав Василев вкара за 0:2 след центриране от корнер.

"Локомотив" завърши мача в намален състав, след като Банович си изкара втори жълт картон в 85-ата минута за опасна игра.