"Черно море" взе аванс срещу "Септември" в битката за Лига Европа

2:1 за "моряците", столичани с 10 души над 20 минути

В здрав мач "Черно море" победи "Септември" с 2:1 и взе минимален аванс преди реванша в плейофа за място в Лига Европа. И двата гола за домакините реализира капитанът на "моряците" Георги Илиев. Гостите пък играха повече от 20 минути с 10 души, заради червен картон на Фабиано Алвеш.

Домакините бяха по-активният отбор през първата част и успяха да създадат повече голови положения. Първата възможност за "Черно море" бе в 11-та минута, когато Георги Илиев стреля от 20-тина метра, но вратарят Валентин Галев улови топката. В 20-та минута Стефан Станчев можеше да вкара гол за "моряците", но след удара му по диагонал отдясно вратарят отново улови.

В 29-та минута Георги Божилов стреля от удобна позиция, но топката премина встрани от вратата на "Септември". Домакините стигнаха до гол в добавената една минута на първата част. Съдията отсъди пряк свободен удар вдясно по атаката на домакините, а капитанът Георги Илиев стреля изключително прецизно и вкара за 1:0. През първата част най-чистото положение за "Септември" бе в 27-та минута, когато Борис Галчев стреля от около 30 метра, но вратарят на "Черно море" Благой Макенджиев показа отличен рефлекс и успя да избие топката.

Гостите изравниха при първата сериозна възможност през втората част. В 57-та минута Борис Галчев изведе в отлична позиция Мартин Тошев, който по земя вкара за 1:1. В 62-та минута домакините можеха отново да поведат в резултата. Георги Илиев центрира от пряк свободен удар, Радослав Василев стреля, но топката бе избита от голлинията.

В 69-та минута домакините направиха страхотна триходова атака, но не успяха да отбележат. Георги Божилов центрира в наказателното поле към Радослав Василев, който с глава свали топката към Дани Кики, но той стреля неточно от десетина метра фронтално срещу вратата на "Септември". В 76-та минута гостите останаха с 10 души на терена, след като Фабиано Алвеш получи втори жълт за игра с ръка в наказателното поле и съответно червен картон и бе изгонен. Съдията отсъди дузпа, която Георги Илиев вкара за 2:1 за домакините.

В 83-та минута Мартин Тошев от гостите бе изведен в чиста позиция и стреля по диагонал, но неточно. В 87-та минута вратарят Валентин Галев успя да спаси опасен удар на Даниел Димов от "Черно море".

Състави

"Черно море": Благой Макенджиев, Стефан Станчев, Мехди Фенуш /61-ва мин. Дани Кики/74-та мин. Марес Кузма/, Радослав Василев, Георги Божилов /84-та мин. Фабио Мартинш/, Петър Витанов, Георги Илиев, Илиас Хасани, Даниел Димов, Юго Кононго, Мартин Минчев

"Септември": Валентин Галев, Борис Галчев, Васил Добрев, Георги Стоичков, Димитър Костадинов /46-та мин. Меледже Омнебес/, Елтън Дос Рейс /21-ва мин. Петър Генчев/, Иван Тилев /82-ра мин. Мирослав Будинов/, Иван Стоянов, Крис Гади, Мартин Тошев, Фабиано Алвеш