"Черно море" взе крехък аванс преди реванша с "Локомотив" Пловдив

"Моряците" се наложиха с 2:1 в първата битка за седмото място в родния шампионат

"Черно море" победи "Локомотив" Пловдив с 2:1 и взе минимален аванс в борбата за седмото място в Първа лига преди реванша в събота на "Лаута".

През първото полувреме домакините бяха по-активният отбор, но не успяха да отбележат гол.

Първата ситуация за "моряците" в мача бе още в 3-ата минута, когато Георги Божилов стреля от дистанция, но топката премина встрани от вратата на "Локомотив". В 13-ата минута Радослав Василев стреля към вратата на гостите със задна ножица, но топката излезе в аут.

В 20-та минута бе най-чистото положение през първата част за "смърфовете", когато Симеон Райков стреля, но вратарят Благой Макенджиев улови.

Девет минути по-късно Даниел Димов засече с глава центриране отдясно, но ударът му бе слаб и вратарят на "Локомотив" Антони Милина се справи. В 38-ата минута Георги Илиев стреля опасно от около 20-ина метра, но топката отново мина встрани от вратата на гостите.

Четири минути след почивката Атанас Зехиров можеше да вкара за домакините, но от границата на наказателното поле той стреля неточно.

В 54-ата минута Георги Илиев с прецизен удар от около 25 метра се опита да прехвърли вратаря на гостите Антони Милина, но за късмет на "Локомотив" топката премина на сантиметри встрани от вратата.

В 59-ата минута домакините отново пропиляха чиста възможност. Първо, Атанас Зехиров бе изведен отдясно и стреля, но вратарят Антони Милина изби, а при последвата добавка Юго Кононго стреля високо над вратата от 4-5 метра.

В 61-ата минута Атанас Зехиров със страхотен удар по диагонал отдясно с външен фалц успя да изведе "Черно море" напред в резултата - 1:0.

Три минути по-късно Меди Фенуш се възползва от грешка на гостите в средата на терена, открадна топката, напредна и с техничен удар по земя удвои преднината на домакините.

В 82-ата минута "Черно море" можеше да вкара нов гол. Георги Илиев центрира от фаул в наказателното поле на "Локомотив", Даниел Димов игра с глава, но в аут.

В 84-та минута гостите намалиха пасива си. Абделхаким Буна проби отляво и центрира в наказателното поле на "Черно море", където Филип Михалевич, който бе оставен непокрит, вкара за 1:2.

В първата минута на добавеното време вратарят на гостите предотврати сигурен гол, след като изби топката след опасен удар от фаул на Георги Илиев. Във втората минута на даденото от съдията 2-минутно продължение Анте Аралица от гостите получи директен червен картон.

Срещата-реванш е в събота от 19:45 часа в Пловдив.

"Черно море": Благой Макенджиев, Стефан Станчев, Меди Фенуш (88-Фабио Мартинш), Радослав Василев, Георги Божилов (62-Мартин Минчев), Петър Витанов, Атанас Зехиров, Георги Илиев, Илиас Хасани, Даниел Димов, Юго Кононго (80-Мартин Костадинов)

"Локомотив": Антони Милина, Димитър Везалов, Муса Мухамед, Димитър Велковски, Янко Ангелов (66-Парвиз Умарбаев), Игор Банович (74-Елитон Джуниор), Стивън Езе, Веселин Марчев, Симеон Райков (65-Анте Аралица), Абделхаким Буна, Филип Михалевич