Четата на Петев мина и през Македония (ВИДЕО)

2:0 за България насред Скопие

Националният ни отбор по футбол продължава с добрите резултати от началото на годината.

След като изненадахме португалците преди дни, побеждавайки ги с 1:0 като гост, днес повторихме упражнението с Македония.

Възпитаниците на Ивайло Петев спечелиха с 2:0 насред Скопие. Двубоят бе приятелски. В него обаче не липсваше заряд.

Домакините бяха по-активни в началните минути и можеха да открият резултата на няколко пъти, но не съумяха да го направят.

В 25-тата минута Македония стигна до първи корнер в мача, при който гредата им попречи да поведат.

След късо изпълнение, топката попадна в звездата на "червено-жълтите" Горан Пандев, той финтира умело български защитник и центрира добре. Ударът с глава на Ванче Шиков обаче срещна страничната греда.

Пет минути преди края на първата част отлична атака на "трикольорите", започната от Марселиньо, завърши с удар на Димитър Рангелов... и блестящо спасяване с крак от страна на македонския вратар Димитриевски.

След почивката и двата отбора имаха своите шансове, но се стигна до 66-тата минута, когато България поведе.

Димитър Рангелов се възползва от хубав пас на Ивелин Попов и с глава прати топката в горния десен ъгъл на македонската врата - 1:0.

Домакините опитаха да отговорят подобаващо, но вместо това допуснаха втори гол. Влезлият като резерва Александър Тонев завърши атака на нашите, която много приличаше на тези на европейския шампион Барселона.

Голът сложи точка на спора и оформи крайния резултат: Македония - България 0:2.

Така националният ни отбор запази положителния си баланс в срещите с Македония.

България: Божидар Митрев, Васил Божиков, Георги Терзиев, Николай Бодуров, Страхил Попов, Светослав Дяков, Ивайло Чочев, Михаил Александров, Марселиньо (77'-Спас Делев), Ивелин Попов, Димитър Рангелов (84'-Александър Тонев)

Македония: Столе Димитриевски, Стефан Ристовски, Леонард Жута, Кире Ристевски, Ванче Шиков, Никола Глигоров, Остоя Степановски (60'-Алими), Иван Тричковски, Горан Пандев, Агим Ибрахими (76'-Несторовски), Асис Янович (60'-Костовски)