Четири гола на Меси и пета поредна победа за "Барса"

Каталунците победиха с 6:1 "Ейбар"

"Барселона" продължава да трупа победи в Примера дивисион, след като снощи разгроми в 5-ия кръг "Ейбар" с 6:1 и постигна пети пореден успех. Аржентинската суперзвезда на тима Лионел Меси вкара четири гола, като това е втори хеттрик за него през сезона и има вече 8 гола в пет мача.

Меси откри резултата в 20-ата минута от дузпа, след като Алехандро Галвес събори в наказателното поле Нелсон Семедо. Новото попълнение Паулиньо вкара за 2:0 в 38-ата минута, след като Денис Суарес му центрира от корнер. За Паулиньо това е втори гол в два мача.

8 минути след началото на второто полувреме Денис Суарес сам вкара третия гол, засичайки добавка. Вратарят на "Ейбар" Марко Дмитрович спаси удар на Меси, но Суарес притича и довкара кълбото в мрежата.

В 57-ата минута гостите от малкото баско градче върнаха един гол чрез Серхи Енрич, но само раздразниха Меси, който в следващите пет минути им вкара още два гола, а в 87-ата минута оформи и крайното 6:1 след центриране на Алеиш Видал.