Четвърто поредно поражение за "Ботев" Пловдив, бултрасите бесни

"Жълто-черните" отстъпиха с 0:3 на "Ботев" Враца

"Ботев" Пловдив допусна четвърта поредна загуба в шампионата и увеличи напрежението върху треньора Желко Петрович. "Жълто-черните" отстъпиха с 0:3 като гости на "Ботев" Враца в мач от 12-ия кръг на първенството.

По време на срещата бултрасите скандираха "Желко вън!", а след края ѝ призоваха играчите да съблекат фланелките си и поискаха оставката на наставника Петрович.

На "Христо Ботев"  задачата на врачани улесни Еберт Кардосо от състава на гостите, който получи директен червен картон в 33'.

Домакините отбелязаха и трите си попадения през второто полувреме, като техни автори станаха бивши играчи на "Ботев" Пловдив. Резултата откри Даниел Генов в 67', а после на два пъти - в 71' и 75', бе точен Петър Атанасов.

Поражението оставя "Ботев" Пловдив на предпоследната позиция във временното класиране с актив от 9 точки, докато врачани се изкачиха до деветото място с 12 точки.

В следващия кръг "Ботев" Враца гостува на новака "Царско село", а "канарчетата"  приемат шампиона "Лудогорец".

Съставите

"Ботев" Враца: Красимир Костов, Андреас Васев, Илия Миланов, Венцислав Керчев, Ангел Лясков, Георги Вълчев, Даниел Гаджев, Даниел Генов, Доминик Янков, Валери Домовчийски, Валери Божинов

"Ботев" Пловдив: Янко Георгиев, Джонатан Перейра, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Еберт Кардосо, Лъчезар Балтанов, Филип ван Арнем, Александър Тонев, Тодор Неделев