Четвърти пореден успех за Зенит (ВИДЕО)

Изненадваща победа за питерци с 2:0 като гост на Лион

Зенит победи Лион с 2:0 като гост и продължава да води в група "H". Това бе четвърти пореден успех за руския тим в тазгодишното издание на Шампионска лига.

Силен мач за питерци изигра таранът Артьом Дзюба, който отбеляза и двете попадения за състава на Андре Вияш-Боаш. Руският национал откри резултата в 25-ата минута. В 57-ата отново той съкруши феновете на „хлапетата”- 2:0. 15 минути по-късно халфът на домакините Гоналонс бе изгонен и „Стад Жерлан” съвсем замлъкна. В самия край на мача и Анюков от Зенит получи червен картоn.

След този успех Зенит е категоричен лидер в групата. „Светлосините” отдавна си осигуриха класиране за емиминационната фаза на турнира. В здрава битка за второто място пък са Валенсия, Гент и Лион, които имат съответно 6, 4 и 1 точка. Французите обаче значително намалиха шансовете си за продължаване напред.