Чили разгроми Мексико със 7:0 и се класира за полуфиналите на Копа Америка (ВИДЕО)

Аржентина победи Венецуела с 4:1

Чили унижи Мексико на Копа Америка, след разгромна победа със 7:0. Така тимът си осигури място на полуфиналите в надпреваратата, за които се класира и Аржентина след успех над Венецуела с 4:1.

Лионел Меси вече има отбелязани 54 гола с националната фланелка и дели първото място за най-добър голмайстор на Аржентина с легендата Габриел Батистута.

Освен това играчът на Барселона записа и 2 асистенции на сметката си в мача с Венецуела. Другите голове вкараха Игуаин на два пъти и Ерик Ламела.

В другия четвъртфинал Чили прегази Мексико със 7:0, нанасяйки втората най-тежка загуба в историята за "ацтеките".

През първата част шампионът от последното издание водеше едва с 2:0 до почивката, но след подновяването на играта бяха вкарани 5 нови попадения, а резултатът можеше да бъде и по-изразителен.

Нападателят на Хофенхайм Едуардо Варгас отбеляза 4 гола, Едсон Пуч добави два. Алексис Санчес също записа името си сред голмайсторите.

Съперник на Чили в спор за място на финала ще е съставът на Колумбия, а Аржентина ще срещне домакина САЩ.