ЦСКА с първа точка в групите на Лигата на конференциите (ВИДЕО)

"Армейците" направиха 0:0 с гостуващия "Бодьо Глимт"

ЦСКА и гостуващият "Бодьо Глимт" завършиха наравно 0:0 в мач от втория кръг на груповата фаза в Лигата на конференциите. Точката е първа за "червените" в новия турнир на УЕФА.

Равенството усложнява задачата на българския тим, който остава на трето място в група 3 с едната точка, а норвежците са втори с 4. Лидер с пълен актив е фаворитът "Рома", който записа втори успех - този път с 3:0 при визитата си на "Зоря".

В следващия кръг, на 21 октомври, ЦСКА приема именно "Зоря".

Тази вечер "армейците" започнаха силно и притиснаха съперника в първия четвърт час. Най-добрата възможност бе при пряк свободен удар на Греъм Кери в 6', но вратарят на "Бодьо" Никита Хайкин успя да избие. Постепенно норвежците поизравниха играта и опитаха да създадат проблеми на "червената" отбрана при статични положения.

ЦСКА си върна инициативата и в 25' Кери стреля, но се получи рикошет, а последвалият корнер не доведе до опасност пред вратата на "Бодьо".

Втората част също стартира с по-активни действия на ЦСКА. Скандинавците отвърнаха с най-чистото си положение - в 58' Солбакен се измъкна, стражът Густаво Бусато обаче бе на висота.

Осем минути по-късно ЦСКА оцеля - Иван Турицов изчисти топката от голлинията.

В 86' тимът на Стойчо Младенов пропиля страхотна възможност - Жорди Кайседо стреля с глава, но вратарят Хайкин изби.

В последните секунди норвежците пратиха топката в мрежата зад Бусато. Голът не бе зачетен заради фаул в нападение.

Стартовите състави

ЦСКА: 1. Бусато, 19. Турицов, 29. Лам, 2. Матeй, 18. Мазику, 10. Йомов, 24. Мухар, 3. Жеферсон, 7. Баи, 8. Кери, 9. Кайседо

"Бодьо Глимт": 12. Хайкин, 3. Сампстед, 2. Лоде, 4. Хьойбратен, 5. Бяркан, 19. Брунстад, 7. Берг, 14. Салтнес, 11. Пелегрино, 20. Ботеим, 9. Солбакен