ЦСКА 1948 няма да играе в Първа лига през следващия сезон

"Арда" си осигури участие в бараж за елита

ЦСКА 1948 със сигурност ще остане във Втора професионална футболна лига и през сезон 2019/2020. Това стана ясно, след като тимът загуби с 0:1 като гост на "Арда" Кърджали в среща от предпоследния кръг.

Единственото попадение в мача, който се игра на "Арена Арда", вкара Венцислав Христов още в 5-ата минута.

Веселин Марчев намери с добър пас нападателя, който не пропусна на празна врата.

И двата отбора имаха възможност да променят резултата до края на срещата. Иван Коконов от "Арда" уцели гредата през първата част. В средата на второто полувреме Иван Караджов показа завидни рефлекси при опасен шут на Денислав Александров от гостите.

Трите точки в актива на тима от Кърджали го правят недостижим на третата позиция, което означава, че от следващия сезон в елита няма да играят два отбора с името ЦСКА.

"Арда" обаче има възможност да се изкачи с едно място нагоре в класирането. В момента втората позиция се заема от "Монтана", но тимът има само точка преднина.

Завършилият на второ място ще играе за място в елита срещу "Витоша" Бистрица, а третият - срещу загубилия баража между "Септември" София и "Дунав" Русе.

Лидерът във Втора лига "Царско село" е сигурен участник в по-горната група.