ЦСКА 1948 остави ЦСКА на трето място, Наумов играч на мача

Тимът на Любослав Пенев загуби с 0:1

ЦСКА 1948 победи ЦСКА с 1:0 в отложен мач от 28-ия кръг на родния футболен шампионат. Единственото попадение на националния стадион "Васил Левски" отбеляза Марио Топузов в 65'. Героят на вечерта обаче е вратарят на ЦСКА 1948 Даниел Наумов, който направи страхотни спасявания, включително и на дузпа в добавеното време, изпълнена от влезлия като резерва Жорди Кайседо.

Главният съдия Георги Кабаков отмени две попадения за ЦСКА преди почивката - дело на Мено Кох и Георги Йомов, които си помогнаха с ръка преди да пратят топката в мрежата зад Наумов.

Двубоят премина под бойкот на голяма част от феновете на ЦСКА, протестиращи срещу високите цени на билетите. От ЦСКА 1948 оцениха пропуските за привърженици на гостите на 35 лв за сектор "В" и 20 лв за сектор "Г", останал напълно празен.

Поражението тази вечер означава, че ЦСКА завършва сезона на трето място, а сребърните медали отиват при "Локомотив" Пловдив, който има 6 точки повече кръг преди края на кампанията. И двата тима ще участват в новия турнир на УЕФА - Лига на конференциите.

ЦСКА 1948, за който победата е първа срещу ЦСКА, след равенството 2:2 и поражението с 0:2 на "Българска армия", остава на пето място.

На 26 май (сряда) ЦСКА завършва сезона с домакинство на "Берое", а ЦСКА 1948 приема шампиона "Лудогорец".

Съставите

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 25. Ал. Александров, 87. Петров, 3. Пиргов, 24. Марин, 18. Чочев, 88. Хайдаров, 7. Топузов, 20. Бастунов, 11. Д. Александров, 70. Русев

ЦСКА: 25. Евтимов, 2. Матей, 4. Кох, 8. Кери, 10. Йомов, 15. Вион, 18. Мазику, 19. Турицов, 20. Тиаго, 17. Бисмарк, 24. Синклер